راه سازی

امروزه یکی از عوامل بسیار مهم زیربنایی که لازمه پیشرفت اقتصادی و ارتباطی می باشد، راه ها هستند، راه سازی در واقع ساختن شریان حیاتی یک کشور و منطقه است که با رشد و تنوسعه اقتصادی، فرهنگی، گردشکری و ارتابطی رابطه مستقیم و تاثیر گذاری دارد.

اهمیت بالای وجود راه های ارتباطی در کشور و لزوم استفاده از مصالح و تجهیزات کاربردی در راه سازی هموراه مورد توجه بوده است که در مواقع و شرایط مختلف اقلیمی و جغرافیایی مختلف نحوه و ابزارهای مورد استفاده ممکن است با تفاوت هایی همراه باشد و یا هزنه های بسیار متفاوتی برای راه سازی وجود داشته باشد. مشخص کردن حریم جاده که وسعت مسیر حرکت رانندگان کمک بسیار زیادی میکند در برخی موارد ممکن با دردسرهایی همراه باشد. مناطق کوهستانی و جنگلی نیاز به دقت بسیار زیادی در راه سازی دارد تا خطرات ناشی از جتادهخ را به حداقل برساند.

مراحل راه سازی

زیر سازی

برای انجام راه سازی در ابتدا نیاز به زیر سازی وجود دارد، با توجه به اینکه در اکثر مواقع زمین مورد استفاده برای راه سازی از خاک می باشد باید زیر سازی را با جامدات سخت انجاد داد، این عمل برای استحکام جاده بسیار مهم است. برای داشتن جاده ای ایمن و باکیفیت داشتن زیر سازی مناسب شرط اولیه می باشد.

روکش در راه سازی

در مرحله بعد ما نیاز به روکش کردن جاده داریم، روکش راه با آسفالت انجام می شود. کیفیت آسفالت مورد استفاده در راه سازی منوط به تراکم آسفالت و ضخامت آن می باشد.

در راه سازی موارد بسیار زیادی باید لحاظ شود، برای مثال مقاومت جاده در برابر برف، باران و سرما، شیب مناسب جاده برای جلوگیری از جمع شدن آب در مواقع بارندگی، عرض مناسب جاده در توپوگرافی های مختلف و داشتن قابلیت های ویژه برخی راه ها، مانند داشتن الیاف درون آسفالت جهت جلوگیری از ترک خوردگی در جاده های با رفت و آمد بالا که در کارخانه آسفالت درون آن تعبیه می شود.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز راه سازی

بولدوزر و لودر

بولدوزر و لودرها از مهم ترین تجهیزات راه سازی هستند که وظایف بسیار زیادی دارند. امه به صورت کلی استفااده اصلی آنها در هم سطح کردن زمین، پاک سازی موانع موجود و جابجا کردن توده های خاک می باشد. بولدوزر ها و لودرها قطعات مصرفی زیادی دارند که به مرور زمان دچار فرسایش می شود و نیاز به تهمیر آنها احساس می شود، از این قطعات می توان به باکت بولدوزر و تیغه لودر اشاره کرد.

بیل مکانیکی

بیل های مکانیکی عموما برای خاک برداری و گود برداری خاک مورد استفاده قرار میگیرند. بیل مکانیکی نیز دارای قطعاتی است که به مرور زمان نیاز به تعویض آن وجود دارد.

کارخانه آسفالت

در کارخانه آسفالت جهت خرد کردن سنگ ها و ساختن ماسه از سنگ شکن ها استفاده می شود که به چند نوع تقسیم می شوند، اطلاعات کامل در مورد سنگ شکن های راه سازی در بخش فروشگاه موجود می باشد.

نوار نقاله

جهت انتقال مصالح و تجهیزات موارد کاربرد بسیار زیادی دارد. نوار نقاله علاوه بر راه سازی در بسیاری از صنایع و کارخانه جات نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

معرفی راه صنعت

شرکت راه صنعت با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تهیه و ارائه تجهیزات راه سازی در خدمکت عزیزان و صنعتگران محترم فعال در زیمینه راه سازی می باشد.

ارائه تمام تجهیزات مورد استفاده در راه سازی در راه صنعت، برای کسب اطلاعات کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Related Post

Leave a Comment

language »